Monika Kotková: Pojednání o sluníčkářích

16. prosinec 2013 | 15.15 |

Co způsobuje vymírání přirozených obránců a ochránců žen, dětí, rodin, obcí a národů?

Zajímavý výklad jsem zaznamenal od Moniky Kotkové při některých debatách na facebooku. Byla by škoda jej nezachovat pro další čtenáře, proto jej zde uveřejňuji.


Uštěkání dominantů submisivními lidmi t.j. sluníčkáři a vnucování jim představ, že jsou vlastně zlí, když se brání.

Příklad: zločinec přepadne rodinu, táta – dominant jí brání. Přemůže zločince a chce ho pronásledovat a zahnat. V řeči to znamená: já se nebojím a jen tak zamezím tomu, že nás přepadne jindy zas, protože zločinec myslí, že chlap je dominantní a nedá se jen tak a sám má co dělat odvrátit útok.

Jenže! Ženská začne pískat: to mu stačí, táto, už ho nech. Už se měníš v útočníka, on je chudák, podívej, bojí se tě. On dá příště pokoj, protože já jsem srab a příště bych dala pokoj, myslí si ženská.

Táta dominant je ve stresu: ženskou mám rád, proč na mne řve, tak dám pokoj, ať mám klid, přece nejsem zlý. A zločinec: a hele, ona stojí na mé straně, zabrzdila ho, tak to příště zkusím zase.

Čí je vina? Zločince. Jako druhá se umísťuje ženská, která se přesunula jako nevědomý pomocník zločince. Jí po tomto stoupne sebevědomí, že zastaví dominanta, ale i to, že je hodná a že jedná hodně. Dominant je zaskočený a radši nedělá nic a zločinec má volné pole. Dominant už nechce bránit někoho, kdo mu nadává – rezignuje a stará se o své.

To je zjednodušený základní model – za tento stav můžou submisivní lidé, muži i ženy, kteří uštěkali dominantní lidi – ty, kteří narozdíl od nich mají pud sebezáchovy a umí s ním zacházet.

Sluníčkáři si jsou vědomi toho, že měli vliv a uměli manipulovat s tím tátou – dominantem – kdežto od zločince – dominanta – by dostali přes hubu – moc dobře to vnímají. A jako správní zbabělci a srabi manipulují jen s tím, co je pro ně výhodnější (pasívní agresivita) a kde jim nic nehrozí.

Proto dnes je vláda světa plná pasívně agresívních submisívních lidí jako je např Ashtonová, Cameron x zlí dominanti např. islám. Hodný dominant, přirozená rovnováha a přirozené pudy byl uštěkán a uřván z jedné strany a napadán z druhé.

Manipulace s hodným dominantem ze strany sluníčkářů je právě ta pasívní agrese. Hodný dominant je přímý člověk, pracující pro prospěch svůj i jiných. Zlý dominant je přirozený agresor, pracující pro sebe, avšak umění manipulovat ovládá lépe než sluníčkář, tak manipuluje s ním (Albrighová x Kosovo). Sluníčkář si to myslí jak je dobrý a myslí, že když se mu podařilo manipulovat s jedním dominantem (hodný), že mu to jde tak dobře i s jiným dominantem (zlý). Zlý dominant mu to nevyvrací, sluníčkář je ve svém postoji tedy utvrzen. Volání hodného dominanta, že jde o past tedy vnímá jako ohrožení a klidně ho nazve jako fašistu, co chce jemu sluníčkáři a zlému dominantovi ublížit ( EU x islám, Cameron x Mursí x Wilders).

Tak dodám ještě jedno: jak se vše vyvíjí a jak je sluníčkář utvrzen v tom, že svojí povahou schopen manipulovat dominanty, je i přesvědčen sebou samým, že ten hodný dominant byl hodný ne sám o sobě, ale pouze jeho vlivem, takže bez jeho vlivu se změnil.

A je přesvědčen sebou samým a manipulací zlého dominanta, že se jeho vlivem ten zlý změnil v hodného, leč je mu divné, že to ten původně hodný dominant nechápe a snaží se to změnit – proto se snaží manipulovat víc (media), protože jeho zbabělá povaha mu neumožní sebereflexi, pudy sebezáchovy, přímé jednání – musí z podstaty své povahy ovlivňovat a manipulovat, není přímý.

Nechápe souvislosti a nechápe přeměny hodný a zlý, neumí si je vysvětlit. Netuší, že je to jen v jeho hlavě a ne v lidech. Tím je i povrchnější. Tím se dostáváme k tomu, že většinou silní lidé nebo lidé se silnými vlastnostmi dominantů páchají k překvapení svého okolí sebevraždy. Okolí je záhadou, proč právě tento člověk- dominant se zabil a hledají proč, když jeho oběť (např. bitá manželka) nikoli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře