Není to k životu.

26. prosinec 2013 | 09.16 |

Propadli jsme otroctví, otrokářství, křiváctví, podvodům, lhaní a obelhávání sami sebe tak hluboce, že nás žádný popis sebelepší cesty ke štěstí, žádná ideologie, žádný politik nezachrání. Propadli jsme svinstvu tak hluboce, že bez těžkého nárazu se nevzpamatujeme. Východiskem je jen tvrdý, ale opravdu hodně tvrdý pád na hubu.

Pád, po kterém ti, kdo ho přežijí, nebudou mít čas myslet na ideologické šílenosti, zaplňující většinu dnešní takzvané politiky, ale budou mít starost o holé přežití. O nejbližší lidi, protože zjistí, že je potřebují. O přírodu, ne aby se mohli prožívat jako zachránci světa, ale proto, že si uvědomí, že nás prostě živí.

Pak bude naděje, že nám svitne, v jak strašných hlubinách zvrácenosti jsme se ocitli a začneme se hrabat nahoru. Pak bude naděje, že snad po tak drsném pádu nezapomeneme moc rychle na to, co je přirozené a co je naopak ohavné. Co je lidské a co je zvířecí. Pak bude naděje, že najdeme ztracenou cestu.

Čím dříve, tím lépe, protože v téhle žumpě, které říkáme vyspělá moderní civilizace, to, přátelé milí, už není k životu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Není to k životu. amelie00 30. 12. 2013 - 01:30