Jen počkej!

2. březen 2014 | 13.25 |
› 

Rusové zabrali Krym a nikoho se neptali, zdali mohou, či ne. Udělali přesně to, co udělá supervelmoc, která chce ochránit své lidi – na Krymu žije většina Rusů, a své strategické zájmy. Udělali přesně to, co dělají USA po celém světě zcela běžně. Jenom u toho, alespoň zatím netekla, na rozdíl od většiny amerických aktivit, ještě krev. A zřejmě u toho i zůstane.

Komické je však sledovat, co se děje. Obama mlčí – zmohl se pouze na jediné, a to prohlášení, že toho budou Rusové litovat, jaksi ovšem nespecifikoval v čem že to litování bude spočívat. Po blamáži v Sýrii se však mnoho témat nenabízí. Přijde mi to spíše jako vyhrožování malého kluka po výprasku, který hrozí těm, kteří ho zpráskali, ale pro jistotu z velmi bezpečné vzdálenosti.

Ovšem vše, co se odehrálo, překonaly dvě věci. Evropští politici, kteří se na něco smotají až v pondělí, protože je víkend, a náš domácí komik – ministr Zaorálek, který ovšem nezaváhal, a sobota nesobota, vyrazil vpřed.

Co se tvz. europolitiků týká, tak je vcelku jedno jestli se setkají v pondělí za čtrnáct dní, nebo za půl roku. Putin s ekonomicky silným Ruskem v zádech a s rukama na ventilech s naftou a plynem z nich má stejně akorát srandu. Co také s takovými bankrotáři?

Ovšem kdo se ukázal jako naprostý kašpar a eurokomik absolutně nechápající realitu, je Lubomír Zaorálek. O jeho duševní potenci jsem si nikdy iluze nedělal, ale nyní se skutečně překonal a posunul hranice toho, co je možné na naší politické scéně mimo sluneční soustavu. Asi si chudák myslí, že zbankrotovaná EU je nějakou relevantní silou.

Jeho výrok: Donutíme Rusko k odpovědnosti, vstoupí asi do dějin naší diplomacie a nejspíš také řádně vyděsí těch několik stovek příslušníků našich expedičních sborů, kterým ze mně neznámých důvodů pořád říkáme armáda.

Já pouze dodám: Lubošu, neser se s tím a vyhlas těm zatraceným Rusům válku. Myslím, že umřou smíchy a bude od nich pokoj.

Petr Sedláček

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře