Žít jako rodina

22. prosinec 2014 | 16.00 |

Kdekoliv se píše o matkách samoživitelkách, naprosto všude se ozývají hlasy o nezodpovědnosti blbek, které si upíchnou děti s kdekým a pak by natahovaly ruku ke státu. Ať se prý stará otec. Zřejmě dohlédnou jen k vlastnímu prahu a osobní tupost a krátkou paměť překřikují vlastním příkladem.Dnešní mladí lidé mají strašné podmínky pro zakládání rodiny! V první řadě je třeba podotknout, že stále platí, že dvacetiletý člověk ani náhodou nemůže mít stejnou zodpovědnost, kterou dá až letitá zkušenost, a lehkomyslnost k mládí patří.

Ten současný mladý člověk navíc nemá ani to, co měly děti za První republiky - totiž příklad v rodině. Dnešní dvacetiletí totiž pocházejí v každém druhém případě z neúplných rodin. Kde měli pochytit vzor? Z médií? Když se přesto dají dohromady a pokusí se žít jako rodina, dostanou do cesty takové překážky, které jejich rodiče nepamatují a to psychicky zvládnout je jen pro silné nátury! Asi jsme zapomněli, že my, jako ti jejich rodiče, jsme ještě ke všemu přistoupili na to, že místo výchovy budeme dřít na otrokáře a na život dnešní čerstvě dospělé připraví stát - ještě hůř, než za starých časů. Vychovávají média a slibují nesplnitelné.

Možná jsou dnešní mladí povrchnější. Ale jejich vina to není. A do vztahu jdou zrovna tak, jako generace před nimi s tím, že to vydrží. Náš systém je nastaven tak, že při psychickém a ekonomickém náporu může snáze vycouvat otec a tak se to také děje. A co v takové situaci? Říci jim, že byli naivní, neměli to dělat a teď hezky trpte? A jak moc mají trpět? A jak moc to dítě? Až na umření hlady?

Nebo je lepší dítě zabavit, dát ho pěstounům, vyplatit jim 25000 měsíčně (to nám kupodivu nevadí) a tak se jim pomstít? Uvědomme si, že se nerozpadají jen rodiny s kojenci. Ale také s desetiletými dětmi. Myslíte, že někdo mohl před deseti lety tušit, co tady nastane? Jaká bude nezaměstnanost, jak se změní právo, jak se změní sociální podmínky? Tady je tolik situací k neunesení, že se divím, že tu ještě někdo vůbec děti má. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Žít jako rodina protistadu 22. 12. 2014 - 17:40
RE: Žít jako rodina márinka 22. 12. 2014 - 21:19